NEWSLETTER SLIDE BOX

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i zapisz się bezpłatnie na NEWSLETTER.

*

*

(*) Pola obowiązkowe

WYDARZENIA

Brak wydarzeń

CO NOWEGO ?

Nowy Katalog 2017!

30 styczeń 2017
Nowy Katalog 2017!

Zapraszamy do pobierania nowego KATALOGU WYCIECZEK SZKOLNYCH 2017!      Programy wycieczek możemy modyfikować według Państwa oczekiwań, Każdą wycieczkę możemy dostosować do wybranych elementów podstaw programowych, Organizujemy wycieczki szlakiem patronów...Podróż w czasie - zajęcia warsztatowe

Dwa warsztaty do wyboru:

  • Od ziarenka do bochenka” - dzieci dowiedzą się jak i z czego powstaje chleb, nauczą się rozpoznawać zboża i powstałe z niego mąki. Uczestniczyć będą w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach, przygotowaniu ciasta i wypieku w tradycyjnym piecu chlebowym. Dodatkową atrakcją będzie robienie masła w dawniej używanej maselniczce. Warsztaty zakończy degustacja.

  • Warsztaty wikliniarskie” - dzieci dowiedzą się co to jest wiklina, jakie są metody uprawy i zbioru oraz w jaki sposób przygotowuje się do pracy. Nauczą się wyplatania z wikliny, a a także poznają wikliniarskie techniki. Każdy uczestnik stworzy coś samodzielnie i będzie miał możliwość zabrania tego przedmiotu ze sobą.

  • Wyplatanie z rogożyny” - dzieci dowiedzą się co to jest rogożyna, gdzie rośnie i jak się ją pozyskuje. Poznają rodzaje splotów oraz będą miały okazję do stworzenia własnych przedmiotów z rogożyny.

  • Garncarstwo” - dzieci wezmą udział w zajęciach manualnych. Warsztaty poprzedzi krótki wykład na temat gliny, pozyskiwania jej i przetwarzania. Uczestnicy wykonają figurki i ozdoby ceramiczne.

  • Lekcja przyrody” - uczestnicy wybiorą się na spacer do rezerwatu i pogłębią swoją wiedzę na temat form ochrony przyrody. Podążą tropami zwierząt i poznają rośliny występujące w rezerwacie. Lekcję przyrody rozpocznie pokaz fauny Lasów Janowskich w formie prezentacji multimedialnej.

Ognisko z kiełbaskami lub naleśnik + kompot.

cena: 45 osób: 78 zł ; 35 osób: 86 zł;

Dodatkowo zajęcia można połączyć z wizytą w Lasach Janowskich (patrz: program Lasy Janowskie – różne opcje).

Zapoznaj się z nami bliżej: