NEWSLETTER SLIDE BOX

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i zapisz się bezpłatnie na NEWSLETTER.

*

*

(*) Pola obowiązkowe

WYDARZENIA

Brak wydarzeń

CO NOWEGO ?

Dziękujemy za uznanie

13 luty 2018

Jest nam niezmiernie miło, że Krajka została dostrzeżona i nagrodzona z rąk prezydenta miasta honorowym medalem 700-lecia Lublina. Na gali IX Spotkań Turystycznych mieliśmy okazję stanąć w szeregu z wieloletnimi ...

Wolne terminy do Fabryki Bombek

19 wrzesień 2018

 Fabryka i Muzeum Bombek W programie: - zwiedzanie fabryki wraz z dekoratornią, pokaz dmuchania bombek, - Muzeum Bombek - udział w warsztatach – dekorowanie bombek (każde dziecko zabiera ze sobą udekorowaną...Podróż w czasie - zajęcia warsztatowe

Dwa warsztaty do wyboru:

  • Od ziarenka do bochenka” - dzieci dowiedzą się jak i z czego powstaje chleb, nauczą się rozpoznawać zboża i powstałe z niego mąki. Uczestniczyć będą w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach, przygotowaniu ciasta i wypieku w tradycyjnym piecu chlebowym. Dodatkową atrakcją będzie robienie masła w dawniej używanej maselniczce. Warsztaty zakończy degustacja.

  • Warsztaty wikliniarskie” - dzieci dowiedzą się co to jest wiklina, jakie są metody uprawy i zbioru oraz w jaki sposób przygotowuje się do pracy. Nauczą się wyplatania z wikliny, a a także poznają wikliniarskie techniki. Każdy uczestnik stworzy coś samodzielnie i będzie miał możliwość zabrania tego przedmiotu ze sobą.

  • Wyplatanie z rogożyny” - dzieci dowiedzą się co to jest rogożyna, gdzie rośnie i jak się ją pozyskuje. Poznają rodzaje splotów oraz będą miały okazję do stworzenia własnych przedmiotów z rogożyny.

  • Garncarstwo” - dzieci wezmą udział w zajęciach manualnych. Warsztaty poprzedzi krótki wykład na temat gliny, pozyskiwania jej i przetwarzania. Uczestnicy wykonają figurki i ozdoby ceramiczne.

  • Lekcja przyrody” - uczestnicy wybiorą się na spacer do rezerwatu i pogłębią swoją wiedzę na temat form ochrony przyrody. Podążą tropami zwierząt i poznają rośliny występujące w rezerwacie. Lekcję przyrody rozpocznie pokaz fauny Lasów Janowskich w formie prezentacji multimedialnej.

Ognisko z kiełbaskami lub naleśnik + kompot.

cena: 45 osób: 78 zł ; 35 osób: 86 zł;

Dodatkowo zajęcia można połączyć z wizytą w Lasach Janowskich (patrz: program Lasy Janowskie – różne opcje).

Zapoznaj się z nami bliżej: